czwartek, 19 lutego 2015

ZNACZENIE KOLORÓW


FIOLET
Kolor godności i szacunku. Fiolet pobudza procesy poza świadomością, wyobraźnię, intuicję, wnikliwość i oko wewnętrzne. Stymuluje szyszynkę, mózg i centralny system nerwowy.
INDYGO
Kolor oka wewnętrznego. Umiejętność planowania przyszłości, czystość myśli, struktura. Indygo kocha prawo, porządek i sprawiedliwość. Pobudza przysadkę, układ wewnątrzwydzielniczy i działanie hormonów. Olejek zapachowy: lawenda.
NIEBIESKI
Kolor spokoju i otwartości. Niebieski pomaga w komunikacji, wyrażaniu się i odpowiedzialności, wpływa na słuch. Pobudza tarczycę, metabolizm, regulację temperatury ciała i wpływa na głos. Olejki zapachowe: rumianek i majeranek.
ZIELONY
Kolor równowagi, miłości i nadziei. Zielony daje poczucie wolności. Sprzyja uczuciom pozytywnym, współczuciu i wrażliwości. Pobudza grasicę, serce, płuca, oskrzela, pracę rąk, ramion, krążenie wtórne i układ immunologiczny. Olejki zapachowe: różany, eukaliptus i sosna.
ŻÓŁTY
Kolor dystansu do rzeczywistości. Zwiększa umiejętność osądu krytycznego, jasność umysłową, logikę werbalną i silną wolę. Żółty pobudza gruczoł nadnercza, pracę serca (tętno), mięśni, trawienie, krążenie i układ współczulny. Olejki zapachowe: palczatka kosmata, bergamotka i bazylia.
POMARAŃCZOWY
Kolor radości, ruchu i tańca. Pomarańcz pobudza aktywność fizyczną i emocjonalną, seksualizm, wyniki atletyczne, metabolizm, oczyszczanie organizmu, trawienie i odporność na choroby. Reguluje gospodarowanie cukrami i płynami w organizmie. Pobudza pracę wątroby, śledziony, trzustki, nerek i pęcherza. Olejki zapachowe: mandarynka, jałowiec oraz ylang ylang.
CZERWONY
Kolor pobudzenia i energii. Czerwony pomaga koncentrować się na chwili obecnej, pobudza wrażenie bezpieczeństwa, stabilizacji, pewności siebie i ciepła. Wpływa pobudzająco na pracę nóg, stawów biodrowych, miednicy, podstawy kręgosłupa i narządów moczopłciowych. Olejki zapachowe: pelargonia, rozmaryn, cedr.PAMIĘTAJ

KOLORAMI NIE DA SIĘ ZASZKODZIĆ.

ŹLE DOBRANY KOLOR TO WOLNIEJSZY EFEKT.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza