środa, 8 kwietnia 2015

KORZYSTAJ Z CZYSTEJ WODY


Szklanka czystej wody i kawałek cytryny

W niektórych krajach zdobycie wystarczającej ilości czystej wody dla rodziny wymaga regularnych wysiłków. Jednak w każdej części świata brak wody pitnej może stać się problemem, gdy dojdzie do zanieczyszczenia głównych jej zasobów na skutek powodzi, obfitych opadów czy choćby pęknięcia rurociągu. Woda z niepewnego źródła lub nieodpowiednio magazynowana może powodować między innymi choroby pasożytnicze, cholerę, groźne biegunki, dur brzuszny i zapalenie wątroby. Ocenia się, że skażenie wody pitnej prowadzi do 1,7 miliarda zachorowań na biegunkę rocznie.

Możesz dużo zrobić, by opóźnić rozwój niektórych chorób, a innym całkowicie zapobiec
Cholera najczęściej rozprzestrzenia się przez wodę lub pożywienie skażone odchodami zainfekowanych osób. Czy możesz podjąć jakieś kroki, żeby uchronić się przed skutkami takich albo innych zanieczyszczeń, nawet zaraz po klęsce żywiołowej?

Upewnij się, że używana przez ciebie woda — również do mycia zębów, robienia kostek lodu, mycia żywności i naczyń czy gotowania — zawsze pochodzi z bezpiecznego źródła, na przykład z publicznie uzdatnianych zasobów lub oczyszczona z filtra osmotycznego, np. EdelWasser.
Jeśli istnieje podejrzenie, że woda z rurociągu jest skażona, gotuj ją przed użyciem, a najlepiej zamontuj filtr osmotyczny.
Stosując chemikalia, na przykład chlor czy tabletki do dezynfekcji wody, możesz uszkodzić własny organizm.

Korzystaj z filtrów dobrej jakości, nie podróbek czy pseudofiltrów jakie są dostępne na rynku.

Aby uniknąć wtórnego zanieczyszczenia, zawsze przechowuj wodę w czystym, zamykanym naczyniu ze szkła.
Dbaj o to, żeby za każdym razem nabierać wodę czystym naczyniem.
Naczynia na wodę chwytaj czystymi rękami i nie zanurzaj ich w wodzie przeznaczonej do picia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz